A w ZSP Kościelec się dzieje…

A w ZSP Kościelec się dzieje…

Przełom listopada i grudnia w kościeleckiej szkole obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla całej społeczności.
Najpierw 30 listopada przeżywaliśmy prawdziwe święto szkoły – po pierwsze wspomnieliśmy naszego patrona – Jana Pawła II, w montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy IIIa LO, pod kierunkiem p. Magdaleny Nawrockiej. Po drugie oficjalnie przyjęliśmy do naszego grona uczniów klas pierwszych podczas tradycyjnych otrzęsin, zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. W zmaganiach wzięły udział trzy klasy pierwsze Ia LO, Ib LO, oraz I TR/TMR/ TŻUG. Klasy musiały zmierzyć się z różnymi konkurencjami m.in.: malowanie kota, rysowanie karykatury wychowawcy, przeciąganie liny, quiz na temat bajek i szkoły, do której uczęszczają. Ostatecznie zmagania klas pierwszych wygrała klasa technikum. Nad prawidłowością wszystkich konkurencji czuwało jury w składzie: p. Beata Kmieć, p. Maciej Świtalski oraz uczniowie z S.U Michał Oller i Dominik Biskupiak. Otrzęsiny prowadzili Aleksandra Lewandowska i Krzysztof Nieznalski. Na dodatek tego dnia odbyła się także kolejna Wampiriada, czyli akcja honorowego oddawania krwi. Jak zawsze, pod szkołę podjechał krwiobus, w którym zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i mieszkańcy Kościelca i okolic mięli okazje podzielić się życiodajnym darem.
W pierwszym tygodniu grudnia także atrakcji nie brakowało – na terenie szkoły widać już świąteczny klimat, a wraz z nim ruszyły akcje charytatywne – Pomocnik Świętego Mikołaja oraz Góra Grosza.
A w Mikołajki odbył się tradycyjny już mecz piłki siatkowej: nauczyciele – uczniowie, oraz absolwenci – uczniowie i chociaż ekipa nauczycielska w składzie: p. Marta Czarnik, p. Małgorzata Kubiak, p. Kamila Tomaszewska, p. Łukasz Andrzejewski, p. Piotr Baranowski, p. Tomasz Nowak – dzielnie walczyła to niestety uległa drużynie uczniów.
Grudniowych wydarzeń to jeszcze nie koniec – przed nami, bowiem, drzwi otwarte, zakończenie pierwszego semestru oraz świąteczne spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *