Delegacja z Kościelca w Limoges

Delegacja z Kościelca w Limoges

Na początku kwietnia delegacja nauczycieli z ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu przebywała z rewizytą w szkole rolniczej w Limoges we Francji. Celem wyjazdu było podpisanie umowy o współpracy, poznanie specyfiki szkoły i regionu oraz miejsc odbywanie praktyk przez uczniów. Umowę współpracy ze strony francuskiej podpisał Max Delperie dyrektor EPLEFPA de Limoges ze strony polskiej Bogdan Budner dyrektor ZSP w Kościelcu. Na podpisanie umowy został zaproszony przedstawiciel mediów. W uroczystości uczestniczyli również uczniowie, którzy przebywali na praktykach w Polsce.
– Porozumienie ma celu rozwijanie współpracy w zakresie kultury, pedagogiki i technologii między kadrą pedagogiczną i uczniami szkół partnerskich. – mówi Bogdan Budner. – Najważniejszymi obecnie formami współpracy jest pomoc przy organizowaniu praktyk dla uczniów szkoły partnerskiej, rozwijanie kontaktów osobowych między nauczycielami oraz uczniami partnerskich szkół.
– W maju 10 naszych uczniów wyjeżdża na praktyki do Francji. Podczas naszej wizyty mogliśmy obejrzeć gospodarstwa, w których będą odbywać praktyki – dodaje Małgorzata Markiewicz kierownik szkolenia praktycznego. – Współpraca ze szkołą w Limoges się rozwija. W zeszłym roku 3 uczniów francuskiej szkoły odbywało u nas praktyki, w tym roku zgłosiło się już sześć osób chętnych do przyjazdu do Polski – uzupełnia.
– Chcemy aby dzięki tej współpracy nasi uczniowie poznali rozwiązania stosowane w rolnictwie francuskim, wyczulili się na kulturę kraju przyjmującego, nawiązali znajomości międzykulturowe oraz rozwinęli swoje umiejętności. – podsumowuje dyrektor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *