Do ZSP Kościelec zjechali absolwenci…

Do ZSP Kościelec zjechali absolwenci…

LISTA ABSOLWENTÓW

Pobierz zdjęcia(zip)

 

Dzień 20 maja 2016 roku zostanie wyryty złotymi zgłoskami w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu . Tego dnia odbył się ZJAZD ABSOLWENTÓW Z OKAZJI 70 – LECIA NASZEJ SZKOŁY. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział niemal 400 zarejestrowanych wcześniej absolwentów, ale, jak się później okazało, ich liczba rosła z godziny na godzinę. Obecność tak licznego grona uczestników zjazdu świadczy o tym, że nasza szkoła nadal jest ważnym miejscem w życiu byłych uczniów, wartym wspomnień i powrotów.

Nasi absolwenci to całe pokolenia ludzi, wśród których wielu zdobyło zaszczytne tytuły naukowe, zostali parlamentarzystami, pełnią ważne funkcje w instytucjach, przedsiębiorstwach, samorządach, służbach mundurowych, prowadza własne firmy i gospodarstwa rolne. Nie sposób wymienić wszystkich profesji i specjalności, w których absolwenci kościeleckiej szkoły znakomicie się odnaleźli. Jest to niezwykły potencjał ludzki. Wielu odwiedzających w piątek naszą placówkę pośród wspomnień wyrażało wdzięczność za to, czego się tu nauczyło i dzieliło się refleksjami o tym, jak szkolne doświadczenia kształtowały ich dalsze życie i karierę zawodową.

Myślę, że te słowa i przykłady bardzo utwierdziły nas jako nauczycieli w przekonaniu, że rzeczywiście nasza praca ma ogromny sens i wpływ na życie młodych ludzi. Jednocześnie zaangażowani w to przedsięwzięcie uczniowie otrzymali impuls do tego, żeby pomyśleć w jak ważnym momencie życia są teraz i jak wiele z tego, co robią w szkole może im się przydać w dalszym rozwoju i karierze. Doświadczenie wielopokoleniowości i tradycji tej Szkoły stało się w dniu zjazdu wyjątkowo namacalne.
zsp-slide6-zjazd

W przygotowania zjazdu zaangażowany był cały sztab ludzi – powstał ramowy plan zjazdu, przygotowano wystawy, punkty informacyjne, a sala gimnastyczna zmieniła się w restaurację. Powstała także okolicznościowa publikacja. Dzień zjazdowy rozpoczęliśmy już o godzinie 9:00 Festynem „Dzień Zawodowca” i mimo że nie był on skierowany bezpośrednio do absolwentów – wielu z nich w nim uczestniczyło. Oficjalne rejestracja uczestników zjazdu przypadła na godzinę 12:00 – 13:00, następnie powitania, przemowy, występy. Godzina 15:00 to pora obiadu, a później zwiedzanie szkoły, spotkania w klasach, w grupach rocznikowych – wspomnień, śmiechu, a także łez było co nie miara. Nie zabrakło także pysznego ciasta, kawy i herbaty. Większa część uroczystości odbywa się na specjalnie przystosowanym na tą okazję boisku szkolnym, gdzie około godziny 17:00 serwowana jest kiełbaska z grilla. Na tym jednak zjazd się nie kończy – szkoła nadal tętni życiem – zaczyna się zabawa taneczna – przy dźwiękach muzyki czas szybko płynie – a cała impreza trwa niemal do białego rana.

Zjazd absolwentów to sentymentalna podróż do krainy młodości – to słowa jednego z naszych absolwentów. Słowa te idealnie wpisują się w motto naszych uroczystości związanych z 70 – leciem istnienia szkoły: „Aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło” (C. K. Norwid).

I na zakończenie tej relacji chcemy złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego zjazdu i dzięki którym do niego doszło.
Pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania naszym drogim absolwentom, że pamiętają, że wspominają, że zawsze wracają do nas – dla was szkoła zawsze ma otwarte drzwi, nie żegnamy się więc – mówimy tylko do zobaczenia w Kościelcu.

« 1 z 5 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *