Powrót Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

Powrót Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

W dniu 25 maja w ZSP Kościelec odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Starosty Powiatu Inowrocławskiego. Na strzelnicy pojawiło się siedem zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 z Inowrocławia, Gimnazjum z Piechcina, ZSP Kruszwica, ZSP nr 3 i ZSP nr 5 z Inowrocławia oraz organizator konkursu drużyna z ZSP Kościelec.

Zawody otworzył wicedyrektor naszej placówki Karol Błażejczak. Po wylosowaniu kolejności strzelań, cześć uczniów pozostała na strzelnicy, a pozostali mieli możliwość zwiedzania szkoły pod opieką Anny Kulpy i Agnieszki Komorowskiej.

Cieszę się, że ta inicjatywa spotkała się z aprobatą organu prowadzącego, który ufundował puchary dla uczniów. Głównym celem zorganizowania zawodów była chęć zintegrowania środowiska strzeleckiego w naszym powiecie oraz popularyzacja strzelectwa sportowego. Bardzo chciałem reaktywować międzyszkolną ligę strzelecką. Powstała koncepcja zorganizowania zawodów strzeleckich pneumatycznych i kulowych organizowanych w różnych placówkach. Pomysł spotkał się z zainteresowaniem koleżanek i kolegów zajmujących się tym sportem na poziomie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Jako organizatora zawodów bardzo cieszy mnie zaangażowanie nauczycieli i uczniów w rozgrywki strzeleckie, widać dalszą potrzebę realizacji tego typu przedsięwzięć. Bardzo dziękuję drużynom za udział w rozgrywkach i miłą atmosferę na strzelnicy.

Wyniki zawodów strzeleckich w konkurencji karabin pneumatyczny przedstawiają się następująco: III miejsce Gimnazjum z Piechcina, II miejsce ZSP Kościelec, I miejsce ZSP Kruszwica.

Zawody zorganizował opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *