Praktyki we Francji?….tylko w ZSP Kościelec

Praktyki we Francji?….tylko w ZSP Kościelec

Na początku maja 9 uczniów klasy II TMR i jedna uczennica klasy III TR ZSP w Kościelcu odbywali swoje praktyki zawodowe w regionie Limousine we Francji. Część uczniów szkoliło się w farmach przy szkołach w Les Vasiex, Managac Laval i Saint Yriex natomiast pozostali praktykowali w okolicznych farmach.

W dniu 31 maja uczniowie uczestniczący w zagranicznych praktykach podzielili się swoimi wrażeniami  z kolegami z klasy oraz wychowawcą Magdaleną Ligocką i dyrektorami  Bogdanem Budnerem i Karolem Błażejczakiem. Tłem do wypowiedzi był pokaz slajdów oraz zdjęcia wykonane przez uczniów podczas pobytu we Francji.

Praktykanci  opowiadali co robili i  jak spędzali wolny czas. Wszyscy wrócili pełni wrażeń.  Na pytanie wychowawcy, czy pojechali by jeszcze raz wszyscy jednogłośnie  odpowiedzieli że tak.
– Praktyki to nie tylko praca, nabywanie i doskonalenie  kompetencji zawodowych, poznawanie francuskiego rolnictwa, ale również kontakty międzykulturowe, rozwijanie samodzielności i przedsiębiorczości,  a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym mówi Małgorzata Markiewicz  – kierownik szkolenia praktycznego .
– Wyjazd jest wynikiem naszej współpracy ze szkołą rolniczą w Limoges oraz pomocy w sfinansowaniu transportu przez firmę „ Agros” z Cieślina.  W lipcu przyjeżdżają do nas francuscy uczniowie aby praktykować w naszych gospodarstwach rolnych. – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *