Uczniowie z ZSP Kościelec na obchodach Dnia Żołnierzy Niezłomnych w Bydgoszczy

Uczniowie z ZSP Kościelec na obchodach Dnia Żołnierzy Niezłomnych w Bydgoszczy

Dnia 28 lutego 2017 roku w Bydgoszczy odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Żołnierzy Niezłomnych. Organizatorami obchodów był Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz oraz sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Bartosz Kownacki.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie ZSP w Kościelcu zarówno z klas mundurowych jak i z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie  związani z gastronomią, wraz z żołnierzami jednostki wojskowej, przygotowywali poczęstunek dla gości oraz uczestników imprezy. Ponadto pomagali w obsłudze kulinarnej spotkania.

Przedstawiciele  klas mundurowych brali udział w: prelekcji przygotowanej przez IPN dotyczącej Żołnierzy Wyklętych i pokazie filmu ” Zapora”, mszy świętej w kościele Garnizonowym oraz koncercie w Filharmonii.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem – grochówką.

Obchody Dnia Żołnierzy Niezłomnych były dla uczniów klas mundurowych niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu, a dla osób z klas TŻiUG ciekawym doświadczeniem rozwijającym umiejętności gastronomiczno – kulinarne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *