W drodze do kariery…

W drodze do kariery…

W ZSP im Jana Pawła II w Kościelcu odbył się „Dzień Kariery”
– Celem przyświecającym organizowaniu dnia kariery w naszej szkole jest przybliżenie uczniom idei świadomego kształtowania swojej ścieżki zawodowej poprzez prezentację licznych możliwości od staży, poprzez studia, kursy specjalistyczne zatrudnienie w firmach do otwarcia własnej firmy – powiedział witając uczestników dyrektor szkoły Bogdan Budner.
– Młodzi ludzie zyskują możliwość bliższego poznania obecnego rynku pracy oraz okazję do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami –  dodaje dyrektor.
Przedstawiciele poszczególnych firm w krótkich prezentacjach zaprezentowali swoją ofertę i zakres działalności. M.in. przedstawiciel WKU przedstawił ofertę wyższych szkół wojskowych. W drugiej części spotkania uczniowie podchodzili do stoisk, gdzie mogli uzyskać szczegółowe informacje na interesujące ich tematy z czego bardzo chętnie korzystali.
– Spotkanie było super – mówi Nina Piątkowska uczennica III klasy LO. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Członkiem ekipy UP w Poznaniu, która przyjechała na Dzień Kariery z ofertą Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu był absolwent Technikum Rolniczego w Kościelcu Marek Ryfa , obecnie kończący studia na kierunku ogrodnictwo.
– Chciałem powiedzieć moim młodszym kolegom, żeby nie bali się studiować, technikum bardzo dobrze przygotowuje do studiów zawodowych. Lepiej sobie radziłem na studiach niż absolwenci renomowanych liceów – stwierdził .
-Myślę, że pierwszy Dzień Kariery w naszej szkole był bardzo udanym przedsięwzięciem i będziemy je kontynuować w następnych latach. Bardzo zadowoleni byli zarówno uczniowie jak i nasi goście – podsumowuje Małgorzata Markiewicz – kierownik szkolenia praktycznego.
Z młodzieżą spotkali się: przedstawiciele instytucji: Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery, ARiMR w Toruniu, LGD Czarnoziem na Soli, przedstawiciele szkół: Medyczno- Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Wydział Ogrodnictwa I Architektury Krajobrazu, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, przedstawiciele służb mundurowych: Straż Pożarna, WKU, Zakład Karny, Jednostki Wojskowe z Inowrocławia oraz przedstawiciele pracodawców: OSM Cuiavia, Grupa Producentów Agros z Cieślina i Agroturystyka Zacisze z Broniewic.
Dzień Kariery przygotowały Żaneta Marcinek I Katarzyna Fijałkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *