XIX Nocny Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego za nami…

XIX Nocny Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego za nami…

21 stycznia 2017 roku inowrocławski oddział PTTK zorganizował XIX Nocny Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego na trasie Inowrocław – Kościelec Kujawski –Mimowola – Inowrocław.
Po zapaleniu zniczy przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu oraz wspólnym zdjęciu uczestników, rajdowicze udali się autokarami do ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu.
Po zwiedzeniu szkoły, uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej.
Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali Robert Gołdecki, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego, Józef Perdał, radny Miasta i Gminy Pakość, Bogdan Budner, dyrektor oraz Karol Błażejczak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, Mirosław Kowalkowski, przedstawiciel Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 koło w Inowrocławiu, który ufundował puchar dla najlepszego uczestnika wiedzy w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim oraz puchar dla najliczniejszej grupy rajdowej – Szkoły Podstawowej nr 4 z Inowrocławia, Lech Murawski oraz Zbigniew Doros – przedstawiciele Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu, którego to zarząd ufundował 3 puchary dla najlepszych strzelców.
Celem imprezy było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 98. rocznicę, zapoznanie uczestników rajdu ze znaczeniem tego zbrojnego czynu dla przywrócenia Ziemi Kujawskiej narodowi polskiemu oraz propagowanie wśród młodzieży szkolnej turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa.
Na zakończenie rajdu prezes PTTK Oddziału Inowrocław Andrzej Dargacz wręczył dyplomy uznania przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki Bogdanowi Budnerowi oraz Mariuszowi Stefaniakowi z ZSP w Kościelcu Kujawskim za działalność dydaktyczną w zakresie turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży.
Po wręczeniu nagród, pucharów, dyplomów oraz po poczęstunku nastąpił wymarsz uczestników z pochodniami przez Mimowolę do Inowrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *