ZSP Kościelec trzeci w wojewódzkich zawodach sportowo – obronnych uczniów klas wojskowych

ZSP Kościelec trzeci w wojewódzkich zawodach sportowo – obronnych uczniów klas wojskowych

W dniu 24 kwietnia w Gęsinie pod Koneckiem na strzelnicy sportowej Petruci Shooting odbyły się wojewódzkie zawody sportowo – obronne, w których wystartowało 8 zespołów. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów oraz Urząd Marszałkowski województwa kujawsko – pomorskiego. Na uczestników czekało wiele konkurencji typowo wojskowych: rozkładanie i składanie karabinka kbk akms, ładowanie magazynka, wyznaczanie azymutu, wskazywanie na mapie obiektów na podstawie współrzędnych płaskich, strzelanie do tarczy przy użyciu karabinka sportowego, nawiązywanie łączności przez telefon polowy AP – 82,rzut granatem do celu, marszobieg na 500 metrów, stawianie miny przeciwpancernej oraz ewakuowanie rannego z pola walki.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Szczecina (dowódca), Adrian Balwierz, Bartłomiej Grądzki, Bartosz Burzyński, Mateusz Maciejewski, Wiktor Grzeszczak oraz Mariusz Jardanowski. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła trzecie miejsce. W konkurencji strzeleckiej nasi zawodnicy uzyskali najlepszy wynik drużynowo. Uczniowie oddawali 5 strzałów ocenianych, najlepszy wyniki tego dnia to 44 pkt., który uzyskało 4 uczniów rywalizujących w zawodach, z czego 2 osoby to uczniowie z naszej placówki – Mariusz Jardanowski oraz Wiktor Grzeszczak.

Naszej drużynie dopingowała wicedyrektor ZSP Kościelec Alina Madziarska.

Młodzież do startu przygotowywała opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.

Tak udany star nie byłby możliwy bez pomocy naszej zaprzyjaźnionej jednostki 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, który to wsparł nas sprzętowo i merytorycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *