65-lecie

Uroczystość 5-lecia nadania imienia Jana Pawła II szkole, połączona z obchodami 65-lecia istnienia szkoły

5 listopada 2010r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu świętował 5 rocznicę nadania placówce imienia wielkiego Polaka Jana Pawła II oraz  65-lecie istnienia szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościelec pw. Św. Małgorzaty w Kościelcu, na którą w asyście pocztów sztandarowych zaproszonych szkół udali się goście, dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie i absolwenci szkoły. Mszę Św. Prowadził ksiądz kanonik Ryszard Kopczyński, absolwent ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu. Druga część uroczystości odbyła się w szkole.
Rozpoczęto ją hymnem szkoły, do którego słowa i muzykę napisali absolwenci szkoły. Następnie dyrektor szkoły pan Bogdan Budner powitał zaproszonych gości i wspominał 5 letnia tradycję szkoły związaną z Wielkim Polakiem Janem Pawłem II, oraz zwrócił uwagę na 65 letnia historie szkoły. Dyrektor wspomniał o ważnej tablicy pamiątkowej, która umieszczona jest przy wejściu do szkoły, o posadzeniu dębu papieskiego i o corocznej pielgrzymce szkół Jana Pawła II do Częstochowy.
– Wpływ osoby Jana Pawła II na dzieje naszej placówki jest ogromny. Wszystkim nam zależy na tym, aby patron był dla nas wzorem, a Jego nauka stanowiła wytyczne naszej działalności. – zaznaczył w wypowiedzi dyrektor szkoły.
(kliknij, aby obejrzeć prezentację)

Uroczystość uświetnił program artystyczny poświęcony patronowi szkoły w wykonaniu młodzieży ZSP im. Jana Pawła II. Trakcie programu przypomniano ważne wydarzenia związane z okolicznościami nadania szkole imienia Jana Pawła II oraz doniosłe chwile związane z życiem i posługą patrona.  Na zakończenie uroczystości wręczono laureatom konkursu o Janie Pawle II nagrody:
W Kategorii Literackiej:
I  miejsce Paulina Pater – Gimnazjum Żalinowo
II miejsce Klaudia Jóźwiak – Gimnazjum Żalinowo
III miejsce Łukasz Stachaczek – Gimnazjum Żalinowo
W kategorii plastycznej
I miejsce Monika Sawa – Gimnazjum Gniewkowo
II miejsce Sandra Ratajska – Gimnazjum Pakość
III miejsce Marcin Skawiński – Gimnazjum Żalinowo Po uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły. Wszyscy zaproszeni mieli także okazję do wpisania się do Księgi Pamiątkowej Szkoły wystawionej w Izbie Patrona oraz zwiedzić okolicznościowe wystawy poświęcone Papieżowi.

« 2 z 5 »