Wycieczka w ramach projektu „Twoja Wiedza Twoja Przyszłość IV”

Wycieczka w ramach projektu „Twoja Wiedza Twoja Przyszłość IV”

Wycieczka w ramach projektu „Twoja Wiedza Twoja Przyszłość IV”

Dzięki uczestnictwu w warsztatach zielarskich „ Cuda natury” grupa uczennic  z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu, miała możliwość wyjazdu na wycieczkę tematyczną do Zakładu Zielarskiego „KAWON- HURT ” w Gostyniu. Dzięki profesjonalnemu i ciekawemu wykładowi  oraz zwiedzaniu  zakładu zielarskiego młodzież  miała okazję zapoznać się z produkcją leków ziołowych i nie tylko.

Proces produkcji był omówiony i pokazany „od pola do gotowego wyrobu”,  uczestniczki projektu miały możliwość  przekonać się jak ważna jest jakość surowca zielarskiego  i staranny oraz higieniczny proces produkcji  leków i innych produktów ziołowych. Nabyta wiedza na pewno przyda się młodym ludziom w ich dorosłym życiu.

Uczennice otrzymały drobne upominki i degustowały  herbaty ziołowe, owocowe produkowane w zakładzie. Po zakończeniu wizyty  młodzież skonsumowała  obiad w pobliskiej restauracji. Wycieczka była pełna ciekawych,  nowych informacji,  zapachów i smaków, jednym słowem było interesująco  i smacznie.  Wyjazd  posłużył również nawiązaniu bliższych relacji między jej uczestniczkami.

Beneficjentem projektu „Twoja wiedza – Twoja przyszłość IV jest Powiat Inowrocławski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *