Absolwenci klas mundurowych zaczęli wojskowe szkolenie przygotowawcze

Absolwenci klas mundurowych zaczęli wojskowe szkolenie przygotowawcze

Na koncie mają już szkolenie strzeleckie, przed nimi m.in. poligon i spanie pod namiotami. Tegoroczni absolwenci klas wojskowych z liceów oraz szkół technicznych w całej Polsce są właśnie wcielani do służby przygotowawczej, która potrwa 12 dni. W województwie kujawsko-pomorskim szkolenie przeprowadzi 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Żołnierze 82 batalionu lekkiej piechoty są przygotowani do przyjęcia 55 młodych osób urodzonych w latach 2001-2002.
– Szkolimy żołnierzy na podstawie programu szkolenia podstawowego skróconej służby przygotowawczej dla absolwentów klas wojskowych. Są to żołnierze po szkołach mundurowych, widać zapał i chęci (…). Czeka na nich dużo taktyki, poligon i spanie pod namiotami – mówi ppor. Igor Gutowski. 
Skrócona służba przygotowawcza dla absolwentów klas wojskowych to jedna ze zmian wynikających z nowego systemu rekrutacji do Wojska Polskiego. Jest to jeden z wymiernych efektów programu koordynowanego przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.
W programie szkolenia są zajęcia z taktyki, profilaktyki i dyscypliny wojskowej. Zwieńczeniem służby przygotowawczej będzie uroczysta przysięga wojskowa. Skrócona służba przygotowawcza dla absolwentów klas wojskowych to efekt programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

W szkoleniu biorą udział absolwenci Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Kościelcu – Krystian Osajda, Dawid Majewski, Piotr Lewandowski oraz Radosław Łożyński. Gratulujemy i życzymy dużo żołnierskiego szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *