Kadeci ZSP Kościelec na egzaminach

Kadeci ZSP Kościelec na egzaminach

W dniu 6 czerwca w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego kadeci z klasy II LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu, uczestniczący w II edycji Programu Pilotażowego MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, uczestniczyli w sprawdzianie okresowym po pierwszym roku szkolenia w zakresie edukacji wojskowej. Zostali poddani egzaminowi teoretycznemu i praktycznemu zgodnie z wytycznymi Biura do Spraw Proobronnych. Egzamin został zorganizowany przez patronacką jednostkę wojskową 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny. Teoria odbyła się w murach jednostki, sprawdzian praktyczny w formie pętli taktycznej na strzelnicy Sławęcinek koło Inowrocławia. Wszyscy uczniowie poddani sprawdzianowi zdali go pozytywnie.

Dyrekcja ZSP Kościelec pragnie podziękować 2 Inowrocławskiemu Pułkowi Inżynieryjnemu za rok szkolenia, zorganizowanie obozu dla naszych kadetów oraz za przeprowadzenie egzaminów na zakończenie roku szkoleniowego.

Zapraszamy w mury naszej placówki uczniów, którzy szukają ciekawych zajęć, interesują się wojskowym sprzętem i myślą o służbach mundurowych. Klasy wojskowe czekają na CIEBIE !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *