„Klasa Wojskowa – dla kogo?” Kościelec wybrany spośród ponad 100 szkół w Polsce

„Klasa Wojskowa – dla kogo?” Kościelec wybrany spośród ponad 100 szkół w Polsce

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu został zaproszony, przez Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, do wzięcia udziału w nagraniu ogólnopolskiej audycji pt. „Klasa Wojskowa – dla kogo?”. Celem audycji jest promocja klas mundurowych, objętych współpracą z Ministerstwem Obrony Narodowej.
To duże wyróżnienie, że praca i zaangażowanie naszej szkoły zostało dostrzeżone przez Biuro. Przypomnijmy, że w szkole od ponad 10 lat istnieją klasy mundurowe, a od 4 lat szkoła współpracuje z MON i jest wśród 130 szkół objętych projektem Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych (CWKM), obecnie przemianowanych na Oddziały Przygotowania Wojskowego (OPW). Projekt ten jest możliwy dzięki środkom Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i Organu Prowadzącego Szkołę, czyli Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.
Program realizowany w naszej szkole, przy współpracy nauczyciela Mariusza Stefaniaka, prowadziła Bianka Zalewska – polska dziennikarka wojenna pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV (telewizja wspierająca m.in. kijowski Majdan), oraz komentatorka TVN i TVN 24. Co ciekawe w 2014 roku dziennikarka znalazła się w strefie walk między prorosyjskimi separatystami, a siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy, gdzie została ciężko ranna. W tym samym roku została odznaczona Orderem Księżnej Olgi przez Prezydenta Ukrainy. Tym bardziej miło było uczestniczyć w programie prowadzonym przez tak wybitną dziennikarkę.
Dzięki programowi „Klasa Wojskowa – dla kogo?” uczniowie i rodzice, nie tylko z powiatu inowrocławskiego, a całej Polski mogą zapoznać się z ofertą programową klas mundurowych w Kościelcu. Nie jest łatwo wybrać szkołę, która odpowiednio przygotuje i ukształtuje do pełnienia służby w wojsku( Zespół Szkół w Kościelcu to potrafi). Dlatego powstał ten program z inicjatywy MON, a realizowany przez wspomniane Biur ds. Programu Zostań Żołnierze RP.
W programie wzięli udział uczniowie i opiekun klas mundurowych naszej szkoły. Odpowiadali na szereg pytań, które mogą zadawać sobie zainteresowani kontynuowaniem nauki w klasach wojskowych. Gdzie znaleźć wykaz szkół objętych patronatem MON?, Skąd pochodzą środki na sprzęt, szkolenia, poligony?, Co to jest OPW? Dla kogo jest klasa mundurowa? Jakie korzyści daje ukończenie MON-owskiej klasy mundurowej? Co uczniowie robią na zajęciach? Jak wygląda szkolenie w klasach mundurowych? Dlaczego uczniowie wybrali właśnie tę klasę? Gdzie odbywają się zajęcia? Czy też jakie perspektywy daje bycie absolwentem szkoły objętej programem OPW?
Dlatego, jeśli nadal nie wiesz jak zaplanować swoją przyszłość, jaką szkołę wybrać po ukończeniu szkoły podstawowej, OBEJRZYJ TEN PROGRAM I DOŁĄCZ DO NAS!
Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie inowrocławskim objętą programem OPW i jedną z pięciu w województwie kujawsko – pomorskim! Miłego oglądania!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *