Półfinały Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców

Półfinały Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców

23 października 2017 roku zakończone zostały rozgrywki półfinałowe Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej. Organizator na tym etapie podzielił wszystkie drużyny na trzy grupy. Zawodnicy naszej szkoły trafili do grupy trzeciej, która miała rozgrywać swoje mecze na sali I LO w Inowrocławiu, ale z powodu remontu sali gimnastycznej w popularnym Kasprowiczu, zawody przeniesiono na halę sportową w Kościelcu. Przeciwnikami naszej drużyny były ekipy I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i faworyt tegorocznych rozgrywek zespół LO im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

ZSP Kościelec    : Kasprowicz                      2:0 (25:22, 25:18)

Kasprowicz         : LO Kruszwica                  0:2 (15:25, 20:25)

ZSP Kościelec    : LO Kruszwica                  0:2 (13:25, 14:25)

Pierwsze miejsce zajęła drużyna LO Kruszwica i awansowała do turnieju finałowego (z udziałem pięciu najlepszych drużyn powiatu), drugie miejsce zajęła drużyna ZSP Kościelec, a trzecie I LO z Inowrocławia. Barw naszej drużyny bronili: Błażejewski Sebastian, Bykowski Kacper, Knych Maciej, Polak Mikołaj (I LO), Małkowski Kacper, Płachecki Hubert, Zdrojewski Fabian (II LO), Michalak Sebastian, Tomaszewski Karol (III LO), Kiciński Wojciech (I Technikum), Ruciński Paweł (II Technikum), Sikorski Artur, Wiśniewski Marek (III Technikum). Zawodnik kontuzjowany: Gmerek Mikołaj (I LO). Trener drużyny Piotr Baranowski.

Jak powiedział nam trener naszej ekipy: Patrząc na obecnie na przepracowany okres przygotowawczy i problemy z nim związane wynik w turnieju należy uznać za wynik dobry i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że będziemy mogli zagrać w barażach, dzięki czemu przybędzie nam spotkań o stawkę, a jednocześnie liczymy na awans do finałów po turnieju barażowym, który odbędzie się 2 listopada br. na hali III LO w Inowrocławiu. Jednocześnie staramy się razem jako drużyna robić postęp, co w tym roku będzie pobicie wyniku z zeszłego roku (4 miejsce – najwyższe w historii szkoły). Ja jako opiekun ekipy jestem zadowolony, że większość naszej drużyny stanowią uczniowie klas I i II. Uczniowie klas pierwszych wykazują dużą ochotę do pracy na treningach. Chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi naszej drużyny zapraszam na treningi i do kontaktu ze mną.

Skład turniejów finałowych: LO Kruszwica, Budowlanka, II LO Inowrocław, oraz dwie drużyny z barażów. Skład turnieju barażowego: ZSP Kościelec, I LO Inowrocław, ZSP 1 Inowrocław, ZSP 2 Inowrocław, ZSP 3 Inowrocław, ZSP Kruszwica.

« 2 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *