Świetny początek siatkarzy w finałach Mistrzostw Powiatu

Świetny początek siatkarzy w finałach Mistrzostw Powiatu

Dziś zmagania w rundzie finałowej Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej rozpoczęli zawodnicy Naszej szkoły. Aby awansować do finałów drużyna z Kościelca musiała rozegrać trzy turnieje. W pierwszym turnieju (eliminacyjnym) drużyna poniosła dwie minimalne porażki z zespołami Konopy i Kasprowicza. Zajmując 3 miejsce w trudnej grupie eliminacyjnej zespół musiał rozegrać dwa turnieje barażowe, które musiał wygrać. W tych turniejach drużyna Kościelca pokonała zespoły: Mechana, Garówy, Kasprowicza i uległa zespołowi Chemika. Dzięki wygraniu turniejów barażowych zespół awansował do Turnieju Finałowego, w którym występuje pięć drużyn (Konopa, LO Kruszwica, ZSP Kruszwica, Budowlanka i drużyna z Kościelca), grających każdy z każdym, mecz i rewanż.

W pierwszym turnieju finałowym Nasza drużyna pauzowała. Poniżej wyniki I turnieju:

ZSP Kruszwica    :    Budowlanka    2:0

Konopa        :    ZSP Kruszwica    2:1

ZSP Kruszwica    :    Budowlanka    2:0

Drugi turniej finałowy odbył się na hali sportowej w Kościelcu. Oprócz gospodarzy w turnieju wystąpiły drużyny Konopy (zeszłoroczny Mistrz Powiatu) i LO z Kruszwicy. Nasz zespół stanął na wysokości zadania i pokonał oby dwóch rywali, dzięki czemu są jedyną niepokonaną drużyną w fazie finałowej. Poniżej wyniki z dzisiejszego turnieju:

LO Kruszwica    :    Konopa        1:2

Kościelec    :    LO Kruszwica    2:0

Kościelec    :    Konopa        2:1

Barw drużyny bronili: Małkowski Kacper, Dobecki Mikołaj (III LO), Nowakowski Filip, Knych Maciej, Błażejewski Sebastian, Gmerek Mikołaj, Polak Mikołaj, Bykowski Kacper, Ćwikliński Mateusz (II LO), Wiśniewski Marek, Sikorski Artur (IV TR/TMR), Ruciński Paweł (III TR/TMR), Kiciński Wojciech (II TŻUG). Kolejny turniej odbędzie się 13 grudnia, a rywalami Naszej drużyny będą: Budowlanka i ZSP Kruszwica. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. Poniżej tabela po dwóch kolejkach rundy finałowej:

  1. Konopa        4    6    7:4

  2. Kościelec    2    4    4:1

  3. ZSP Kruszwica    2    2    3:2

  4. LO Kruszwica    2    0    1:4

  5. Budowlanka    2    0    0:4

W kolejnych rubrykach: ilość meczy, ilość punktów, stosunek setów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *