Tytuł Mistrza Województwa zostaje w Kościelcu

Tytuł Mistrza Województwa zostaje w Kościelcu

W piątek (23.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy odbył się IV Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2018. Do zmagań przystąpiło sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych.

Przy pełnej widowni na sali w obecności gości oraz jury, zespoły zaprezentowały program obowiązkowy i dowolny. Oceniano m.in.: prawidłowość oddawania honorów, wykonywanie komend, zachowanie się dowódcy, sposób i technikę marszu. W programie dowolny ważne było ogólne wrażenie artystyczne, kompletność umundurowania, stopień trudności wykonywania pokazu.  

Zwycięzcą po raz czwarty z rzędu zostało ZSP Kościelec (164 pkt.). Nasza drużyna zwyciężyła we wszystkich konkurencjach (musztra obowiązkowa, musztra paradna, najlepszy dowódca). Na drugim miejscu znalazło się III LO ZSP Kruszwica, a na trzecim II LO ZSP Kruszwica. Drużyny zajęły odpowiednio 150 i 147 punktów.

Poza podium znalazły się ZSP nr 1 Inowrocław 137 pkt., ZS Inowrocław (117 pkt.) oraz ZSP Szubin 51 pkt.

W klasyfikacji na najlepszego dowódcę I miejsce zajął Dominik Ryś (Kościelec). Na drugiej pozycji znalazł się M. Kaźmierski (ZSP Kruszwica), a trzeciej J.Biernacki (ZSP Kruszwica).

ZSP Kościelec będzie reprezentować nasze województwo na zawodach centralnych w Zakopanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *