Wojskowy Dzień Szkoleniowy na poligonie

Wojskowy Dzień Szkoleniowy na poligonie

Uczniowie z klasy II liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu objęci II edycją programu pilotażowego MON, spędzili dzisiejszy dzień tj. 29 listopada w ośrodku szkolenia poligonowego Łojewo pod Inowrocławiem. Odbywali szkolenie w ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych zgodnie z programem edukacji wojskowej. Zajęcia przygotowali i przeprowadzili żołnierze z naszej patronackiej jednostki:

2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.

Po przybyciu na miejsce i omówieniu zasad bhp, uczniowie zostali podzieleni na grupy szkoleniowe i udali się na punkty nauczania z następujących zagadnień: elementów techniki walki w bliskim kontakcie, indywidualnych i zespołowych technik przemieszczania się na polu walki, technik pokonywania przeszkód terenowych i zapór przeciwnika, szyków marszowych i sygnałów dowodzenia, resuscytacji krążeniowo – naczyniowej oraz z musztry zespołowej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów, pomimo bardzo taktycznej pogody. Zmęczeni i przemarznięci, ale z satysfakcją kadeci wrócili do domów. Młodzież z niecierpliwością oczekuje na grudniowy Wojskowy Dzień Szkoleniowy, na którym oprócz szkolenia poligonowego zaplanowano dodatkowo ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *