ZS Kościelec najlepszy w województwie

ZS Kościelec najlepszy w województwie

ZS Kościelec najlepszy w województwie

W dniu 10 października w CSAiU w Toruniu odbyły się dwie imprezy wojewódzkie sprawdzające wyszkolenie  klas wojskowych. Kadeci  z 13 szkół konkurowali w zawodach strzeleckich z wykorzystaniem trenażerów laserowych oraz w zawodach użyteczno – bojowych.
Zawody strzeleckie odbyły się na systemie Śnieżnik i polegały na wykrywaniu i zwalczaniu celów w trzech scenariuszach. Naszą szkołę reprezentowali kadeci z klasy IV OPW w składzie : Kacper Sosnowski, Paweł Korepta oraz Ksawier Bartkiewicz. Drużyna zajęła VII miejsce.
Zawody użyteczno – bojowe składały się z konkurencji: ładowanie magazynka na czas, składanie i rozkładanie broni na czas, testu z wiedzy ogólnowojskowej, rzutu granatem na odległość oraz taktyczneĵ zmiany magazynka w postawie klęczącej.  Nasza drużyna okazała się najlepiej wyszkolona w województwie i wywalczyła I miejsce.
O zwycięstwie naszych kadetów zdecydowała ich wszechstronność, łączyli wyszkolenie praktyczne z wiedzą wojskową. Do zawodów młodzież przygotowywał  Mariusz Stefaniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *