Oficer WKU w ZSP Kościelec

Oficer WKU w ZSP Kościelec

W dniu 17 października uczniów z klasy II LO, objętych programem pilotażowym MON odwiedził koordynator programu z ramienia WKU pan kapitan Mariusz Górzyński. Gościa powitała pani wicedyrektor Alina Madziarska oraz uczniowie naszej mundurówki.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów biorących udział w programie pilotażowym z warunkami jego realizacji, omówieniem udziału WKU Inowrocław w rządowym przedsięwzięciu oraz popularyzacji służby wojskowej: zawodowej, przygotowawczej i w WOT. Szczególna uwagę pan kapitan poświęcił kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, realizowanej w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. 

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. W Inowrocławiu akcja promocyjna odbędzie się w grudniu.

Oficer goszczący w naszej placówce zapowiedział planowaną wizytę w naszych murach szefa WSzW pana pułkownika Tomasza Dominikowskiego oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Inowrocławiu pana podpułkownika Wiesława Wąsickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *