ZS Kościelec najlepszy!

ZS Kościelec najlepszy!

„Działamy dla bezpieczeństwa” – to hasło konkursu i spartakiady, zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z powiatu inowrocławskiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który otworzył dzisiejsze spotkanie.

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyli także m. in. Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu młodszy inspektor Karol Konopacki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu Tomasz Kruczyński oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Ireneusz Taraszka, a także przedstawiciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Konkurs i spartakiada zostały przygotowane przez służby i instytucje państwowe w trosce o edukację dzieci i młodzieży, jak również w celu uświadamiania i zapobiegania współczesnym zagrożeniom.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powitał zgromadzonych gości i podziękował osobom, które przyczyniły się do tego, że młodzi ludzie wzięli udział w przedsięwzięciu.

Spartakiadę zakończyło wręczenie pucharów uczestnikom sportowych zmagań. Fundatorem nagród w konkursie i spartakiadzie jest wojewoda kujawsko-pomorski, a upominków poszczególni organizatorzy.

Organizatorzy, realizowanego pilotażowo na terenie powiatu inowrocławskiego, spotkania to: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

ZS Kościelec reprezentowali kadeci z klasy II OPW w składzie: Franciszek Kachel, Krzysztof Lewandowski oraz Maksymilian Wyrwas. Uczniów do startu przygotował opiekun klas wojskowych Mariusz Stefaniak.

Zwycięzcami spartakiady „Działamy dla bezpieczeństwa” są:

  • 1 miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu – klasa wojskowa,

  • 2 miejsce – Zespół Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu – klasa strażacka,

  • 3 miejsce – Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy – klasa wojskowa,

  • 4 miejsce –  Zespół Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu – klasa policyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *