Dzień Zawodowca już po raz trzeci…

Dzień Zawodowca już po raz trzeci…

Dnia 26 maja 2017 roku odbyła się III edycja Festynu „Dzień Zawodowca” organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana

Pawła II w Kościelcu, Sołectwo Kościelec i okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

W tym roku w gronie osób uczestniczących w imprezie znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, lokalnych władz, wystawcy z branży rolniczej i gastronomicznej, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, okoliczni mieszkańcy, dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum oraz cała społeczność ZSP Kościelec.

Jak zwykle nie zabrakło atrakcji. Odbyły się trzy konkursy: gastronomiczny „Gastro – Show” (m.in. slalom kelnerski, tworzenie niezwykłych kanapek, czy podrzucanie naleśników na patelni); rolniczy „Sztafeta Szalonego Rolnika” (slalom traktorkiem, toczenie opony, rozpoznawanie smaków na bazie mleka); florystyczny (tworzenie kompozycji z żywych kwiatów). Wszystkie konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a nagrody do nich ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Na festynie wystąpiła także nasza młodzież. Dziewczyny z klas mundurowych zaprezentowały się w pokazie musztry, a uczniowie z technikum przygotowali występy wokalno – artystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz fitness z elementami sztuk walki przygotowany przez Barbell Squad Inowrocław.

Wystawa traktorów i innych maszyn rolniczych jak zwykle przyciągnęła mnóstwo zwiedzających, a zabytkowe ciągniki z kolekcji pana Romana Kacprzaka tradycyjnie już stanowiły wspaniałą atrakcję.

Festynowe przekąski mogły zaspokoić nawet najbardziej wybredne podniebienia. Nie zabrakło naleśników, placków, gofrów, pysznego wędzonego indyka z dodatkami, grochówki z kiełbasą, ciast i ciasteczek, owoców, cukierków a nawet świeżo wyciskanego soku z jabłek.

Festyn to nie tylko promocja dla kierunków proponowanych przez ZSP Kościelec, ale także integracja lokalnej społeczności i świetna zabawa dla wszystkich odwiedzających.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację festynu, a także dla naszych gości, zapraszamy za rok!

« 1 z 9 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *