Finał Wojewódzkiej Kujawsko – Pomorskiej Ligi Strzeleckiej

W dniu 07.10.2015 r. na strzelnicy WKS Zawisza w Bydgoszczy podsumowano Wojewódzką Kujawsko – Pomorską Ligę Strzelecką. Zmagania strzeleckie to pięć rund, trzy wiosną i dwie jesienią. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 30 strzałów ocenianych w czasie 25 minut w postawie leżącej. Strzelania odbywały się z karabinków małokalibrowych kbks.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu w składzie: Oliwia Grobelniak, Paulina Żelazek oraz Kamil Nowak wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Świetnie spisała się Paulina Żelazek, która w V rundzie wywalczyła indywidualnie II miejsce z wynikiem 287 pkt, a w klasyfikacji generalnej zdobyła brązowy medal. Oliwia Grobelniak indywidualnie w V rundzie z wynikiem 284 pkt wywalczyła IV miejsce, w klasyfikacji generalnej była tuż za podium. Na zakończenie sezonu strzeleckiego pragnę podziękować zawodnikom oraz wszystkim sympatykom sekcji strzeleckiej. Zawodników do startu przygotowywał opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.